Kombilerde Yaşanan Su Kaçağını Termal Kamerayla Bulan Firma

Kombilerde Yaşanan Su Kaçağını Termal Kamerayla Bulan Firma

Kombilerde Yaşanan Su Kaçağını Termal Kamerayla Bulan Firma

Kombide su kaçağı demek ev içerisinde ki ısınma işleminin verimli olarak gerçekleştirilememesi demektir. Kombi sistemde ki su basıncı düştüğü zaman uyarı vererek çalışmayı durdurur. Kombinin su miktarındaki eksilme problemi ile başlayan sorun sistemde tamamen su kalmaması ile son bulur. Bu durum sürekli olarak su giderinin artmasına sürekli olarak şebekeden gelen suyun ısıtılması sureti ile de doğal gaz faturasında artışa sebep olur. Bunların yanında da ev içerisinde verimli olarak ısınma gerçekleşmez.

Kombilerde Yaşanan Su Kaçağını Termal Kamerayla Bulan Firma

Kombi Su Miktarının Azalması

Kalorifer tesisatında yaşanan kaçaklar kombinin su seviyesinde sürekli olarak bir azalma oluşmasına sebep olur. Bu azalma sebebi ile kombinin su tesisatına sürekli olarak takviye yapılması gerekir. Bu takviye yapılmazsa kombi su seviyesinin azlığı sebebi ile arıza verecek ve çalışmayı durduracaktır. Bu da sürekli olarak kalorifer peteklerinin soğumasına ve tekrar ısıtılmasına sebep olacak, ev tekrar tekrar ısıtıldığı için hem fazla doğal gaz yakılacak hem de verimsiz bir ısınmaya sebep olacaktır.

Kalorifer Sisteminde Su Miktarının Azalması

Kombi sistemleri yüksek oranda kaçak yapan noktalar değildir. Kombi suyunun azalması genellikle kalorifer tesisatında ki kaçaklardan meydana gelir. Kalorifer tesisatında ısınan ve soğuyan su zaman içerisinde tesisatın bir bağlantı noktasında açık yaratarak bu noktadan su sızarak tesisat suyunun azalmasına sebep olabilir. Kalorifer suyunun azalması sonucu tesisatta oluşan problem uzman ve profesyonel tesisatçılar tarafından kırmadan kombi kaçağı kapatan ilaç sayesinde çözüme kavuşturulabilmektedir.

Kombilerde Yaşanan Su Kaçağını Termal Kamerayla Bulan Firma

Kombi Su Eksilmesinin Zararları Nelerdir?

Kalorifer sisteminde ki suyun azalması ve bunun sonucunda kombi su basıncının düşmesi ile gelişen olaylarda kombideki su kaçağı aranır ve bu kombinin su eksiltmesi olarak bilinir. Bu durum kaloriferde ki tesisatın suyunun azalması ile meydana gelir Bunun sonucu direk olarak faturanızda kendini gösterecektir. Kombide su eksiltme kaloriferin iyi ısınmamasına bundan dolayı da kombinin derecesini yükseltmenize sebep olur. Kombilerde 6 aylık sürelerle su miktarının azalması ve buna bağlı basınç düşmesi normaldir. Fakat gün aşırı olarak su miktarı düşüyorsa bu durumda profesyonel tesisatçılardan hizmet almak gerekir.

Termal Kamera ile Kaçak Tespit Etme

Kombilerde yaşanan su eksiltme problemleri ısıtma tesisatındaki kaçağın yerini termal kamerayla bulan firma yardımı ile çözülebilmektedir. Kaçaklar genellikle kombilerden değil tesisatlardan kaynaklanır. Bu sebeple tesisatta kaçak yapan noktada ısı yayılımı olacağı için termal kamera ile tespit edilme olanağı bulunur. Günümüzde yüksek teknoloji kullanan tesisat firmaları profesyonel ekipmanlar ve uzman teknik kadrosu ile evinizde gereksiz tek bir darbe, yıkıntı ve masraf oluşturmadan ev halkını rahatsız etmeden kombi kaçağını tamir edebilir. Kombi kaçağı tamiri yapan usta olarak bilinen ve klasik yöntemlerle iş yapan kişilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Kombi kaçağı bulan firma ihtiyacınız varsa ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.